12 kwietnia

Najlepszy Web Hosting – Ranking Wydajnych Hostingów 2020

Znalezienie dobrej usługi hostingowej może zająć dużo czasu i pieniędzy.

Do tej pory zarejestrowaliśmy się, przetestowaliśmy i porównaliśmy ponad 30 różnych firm hostingowych. Oznacza to również, że posiadamy dane dotyczące wydajności.

Czas pracy i czas ładowania to dwa z najważniejszych czynników przy wyborze hosta (obok ich kosztu).

Poniżej przedstawiamy szczegółowo nasz proces weryfikacji:

Zapisujemy się do planu hostingowego oferowanego przez usługę hostingową
Stworzyliśmy pustą stronę WordPressa
Monitorujemy ich wydajność, np. czas pracy i czas ładowania.
Sprawdzamy ich funkcje, ograniczenia, ceny i obsługę klienta.
Publikujemy recenzję (aktualizujemy raz w roku)
Wszystkie nasze opinie o hostingu są oparte na średniej prędkości (czas ładowania), czasie pracy i kosztach każdego z hostów. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe dane, zobacz naszą stronę z danymi lub niniejszy arkusz kalkulacyjny.

3 Najlepsze usługi hostingowe dla nowych stron internetowych

Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych dostawców usług hostingowych, które znaleźliśmy niezawodne i z dobrą szybkością. Oni wszyscy spisali się dobrze w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

1. Hostinger - Najtańsza cena

Plany zaczynają się od $0.99/mo
Pros Hostinger
+ Czas obciążenia górnych 2 (350 ms)
+ Tania cena ($0,99/mo)
+ Centra danych w USA, Europie i Azji
+ Bezpłatny certyfikat SSL
+ czat wsparcia 24/7
Konsultacje z Hostingerem
- Nie ma wolnej domeny
- Ograniczona przepustowość na tanim planie

Nasze ostatnie 24-miesięczne dane pokazują, że Hostinger ma średni czas pracy na poziomie 99,95%, ale bardzo szybki średni czas ładowania 350 ms, co czyni go najlepszym tanim hostingiem, jaki można znaleźć.

Hostinger (który jest również właścicielem Hosting24) oferuje niezwykle przystępne cenowo plany hostingowe, nie narażając zbyt wiele na szwank jakości i wydajności usługi. Chociaż jest to tanie w cenie, funkcje, które pochodzą z planów Hostingera będzie apelować do wielu początkujących właścicieli stron internetowych.

Firma oferuje różne plany hostingowe z różnymi funkcjami i wszystkie plany pochodzą z łatwym konstruktorem strony internetowej, bezpłatny certyfikat SSL, 99,9% gwarancji czasu pracy i 24/7/365 wsparcia.

Hostinger najtańszy plan zaczyna się od zaledwie $0.99/mo (przy wyborze 48-miesięcznego planu płatności), odnowienia zaczynają się od $2.15/mo. Pasmo i bazy danych są nieograniczone, chyba że wybierzesz plan "Single Web Hosting". Z tym ostatnim będziesz ograniczony do 10GB miejsca na dysku, 100GB przepustowości, jedna baza danych MySQL i jedno konto e-mail. W szczególności, najtańszy plan nie zawiera wolnej domeny i ma ograniczoną moc przetwarzania i pamięci.

Inne usługi świadczone przez Hostingera to Cloud, Email, WordPress, VPS, Windows VPS hosting.

Wszystkie plany wyposażone są w standardową 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

2. GreenGeeks - Najlepszy "Zielony" Hosting

GreenGeeks ma ponad 12 lat i posiada ponad 500.000 stron internetowych.

Z 99,98% uptimes i prędkości obciążenia 445 ms, GreenGeeks oferuje szybki i niezawodny hosting w przystępnej cenie 2,95 dolarów / miesiąc. Dodaj do tego ich bogate w funkcje bonusy, wysokiej jakości obsługę klienta 24/7 i przyjazne dla środowiska praktyki i łatwo jest zobaczyć, jak GreenGeeks są szybko rzeźbić nazwę dla siebie w dziko przesyconym rynku.

Wszystkie plany są wyposażone w bezpłatną domenę na 1 rok, dostęp do cPanel, bezpłatny Wildcard SSL, PowerCacher, nieograniczoną pamięć SSD i nieograniczony transfer danych. Klienci otrzymują również nieograniczoną liczbę nazw domen, nieograniczoną liczbę kont poczty elektronicznej oraz możliwość wykonywania nocnych kopii zapasowych.

Jeśli Twoja strona rośnie, zawsze można uaktualnić do ich bardziej elastycznego hostingu VPS. Ponadto, GreenGeeks będzie migrować swoją stronę z istniejącego hosta internetowego za darmo. Niestety, 9,95 dolarów / 5-miesięczna stawka odnowienia może zniechęcić niektórych webmasterów do wyboru GreenGeeks nad innymi dostawcami usług hostingowych.

Wszystkie plany pochodzą z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

3. BlueHost

Bluehost hosting jest około od 2007 roku i teraz hostują ponad 3.000.000 stron internetowych. Są one najbardziej popularne, taniej opcji hostingu dla nowych stron internetowych.

Są one naszą top-ocenioną firmą hostingową, ponieważ ich ostatni 24-miesięczny czas pracy i szybkość są bardzo silne - 99,99% i 405 ms, odpowiednio.

Ich 3-letnia wstępna cena wynosi $2,755/mo (odnawia $7,95) i że pochodzi z funkcji, takich jak bezpłatna nazwa domeny, kreator stron internetowych i zainstalować jednym kliknięciem dla WordPress, Joomla i Drupal przez cPanel. Więc na początek (ktoś bez strony internetowej), to jest prawdopodobnie najlepsza opcja. Niezaspokojona przepustowość i 50 GB pamięci masowej są zawarte w podstawowym planie.

To świetnie pasuje do stron internetowych WordPressa, ponieważ jest oficjalnie zalecany przez WordPress.org

Bluehost oferuje również darmowe konta e-mail, całodobową obsługę klienta oraz SSL (warstwa bezpieczeństwa) na wszystkich planach. Jest to bardzo łatwe w użyciu i prawdopodobnie najlepszym dostawcą usług hostingowych na poziomie podstawowym, który jest zarówno niezawodny i bezpieczny. Oprócz tradycyjnego hostingu współdzielonego, firma oferuje również dedykowane, VPS i zarządzane WordPress plany hostingowe dla większego ruchu na stronach internetowych.

Wszystkie ich plany hostingowe pochodzą z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy i uzyskać natychmiastową aktywację, dzięki czemu można rozpocząć korzystanie z nich od razu.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze Web Hostingu

1. Transfery i migracje z witryny nie zawsze są bezpłatne
Co jeśli wybierzesz hostingowego tylko po to, aby odkryć, że ci się nie podoba? Transfer witryny, znany również jako migracja witryny, pozwala na przeniesienie witryny do innego hosta.

Przeniesienie do innej strony internetowej polega na przeniesieniu strony internetowej plików i baz danych, konfigurowanie witryny z nowym hostem, i kierowanie DNS domeny do nowego hosta. Po wybraniu nowego hosta witryny, zwykle mogą pomóc w tym procesie. Koszt będzie zależał od hosta, do którego się przełączasz, ale to może wahać się od 150 do 400 dolarów.

Ale niektóre hosty internetowe na naszej liście, jak HostGator i GreenGeeks, oferują bezpłatne transfery internetowe.

Transfer internetowy GreenGeeks

W przypadku przelewów płatnych, można czasami przenieść więcej niż jedną stronę. Na przykład, to jest 149,99 dolarów do migracji 5 stron internetowych i 20 kont e-mail do Bluehost. Transfer strony zwykle trwa kilka dni.

Dla hosta takiego jak HostPapa, to zajmie 5 do 7 dni, aby zakończyć transfer strony. Zalecają one modyfikację wpisów DNS przed rozpoczęciem transferu, tak aby trwało to mniej czasu. Mogą również aktualizować wpisy DNS, ale ta usługa doda 24 do 72 godzin zanim Twoja strona stanie się aktywna. Z A2 Hosting, to zajmie wszędzie od 2 do 4 dni.

2. Stawki za odnowienie są zazwyczaj wyższe
Większość dostawców usług hostingowych podwoić lub potroić swoją cenę, gdy nadszedł czas, aby odnowić swoją ofertę. Opłaty za odnowienie może przeskoczyć do $ 7-10/mo dla podstawowego planu, który początkowo kosztuje $ 2,99/mo. Funkcje i wydajność, które otrzymasz od planu pozostają takie same, ale trzeba będzie zapłacić więcej.

Na przykład, plan ekonomiczny GoDaddy's Economy skoczy do $8.99/mo, gdy nadejdzie czas na odnowienie.
A2 Hosting wymaga od klientów złożenia pisemnego wniosku o anulowanie na 15 dni przed rozpoczęciem odnowienia. Jeśli jednak zapomnisz złożyć wniosek o anulowanie, Twoje odnowienie rozpocznie się automatycznie, a cena zostanie podwojona.
Jednakże, niektórzy z dostawców usług hostingowych na naszej liście nie stosują tej branżowej sztuczki. Jeśli zapiszesz się na trzyletni plan z DreamHost, Twój plan zostanie odnowiony po tej samej cenie.
Co więcej, podczas gdy większość dostawców usług hostingowych oferuje "darmową domenę" - oznacza to, że otrzymujesz domenę na pierwszy rok za darmo. Po tym, to zazwyczaj odnawia się co roku gdzieś pomiędzy 10 dolarów - 20 dolarów / rok.

3. Szerokość pasma, przechowywanie i limity konta e-mail
Jeśli chodzi o przepustowość i przechowywanie, istnieją również ograniczenia.

Najtańszy plan GoDaddy's zapewnia użytkownikom niezamierzoną przepustowość i 100 GB pamięci masowej, która wystarczy na jedną stronę internetową.
Hostinger oferuje 100 GB przepustowości i 10 GB pamięci masowej, a iPage oferuje skalowalne przepustowość i nieograniczone bazy danych MySQL.
Klienci zainteresowani niezamierzoną przepustowość i przechowywanie powinny sprawdzić Bluehost, HostGator, SiteGround, i GreenGeeks.
Właściciele stron internetowych zainteresowanych dostawców usług hostingowych, które oferują bezpłatny SSL należy rozważyć użycie Bluehost, DreamHost, HostGator, SiteGround lub iPage. Wszystkie one zawierają bezpłatny certyfikat SSL we wszystkich swoich planach hostingowych, co nie zawsze ma miejsce w przypadku głównych dostawców usług hostingowych. Na przykład, GoDaddy pobiera bardzo wysokie opłaty za certyfikaty SSL.

dodatki hostingowe

Jeśli chodzi o konta e-mail, rozwiązania hostingowe różnią się w swoich ofertach.

Na przykład, wszystkie SiteGround, HostGator, A2 Hosting i Hostinger konta hostingowe zawierają darmowe konto e-mail.
GoDaddy zawiera darmowy biznesowy e-mail na 1 rok z ich podstawowego planu. Skrzynka pocztowa Microsoft Office 365 jest wyposażona w 5 GB dedykowanej pamięci masowej i wspólny kalendarz online.
iPage i GreenGeeks pozwalają użytkownikom na tworzenie nieograniczonej liczby kont e-mail. Są one oznakowane dla domeny użytkownika i zawierają przekierowanie poczty elektronicznej i autoresponderów.
4. Kiedy Twoja strona rośnie, Rozważ zmianę swojego planu hostingowego
Dostawcy usług hostingowych oferują różne rodzaje hostingu. Jeśli dopiero zaczynasz lub masz stronę internetową o niskim natężeniu ruchu, należy zdecydować się na wspólne hosting. To więcej niż wystarczająco dużo, aby utrzymać i uruchomić swoją stronę (y). Jednak, gdy Twoja strona (y) rośnie, to jest łatwe do migracji z jednego hostingu do drugiego lub uaktualnić do droższego hostingu.

Shared web hosting - Najlepszy dla nowych stron internetowych i blogów. Wszystkie strony internetowe są przechowywane na jednym fizycznym serwerze hostingowym, gdzie dzielą się zasobami serwera, takimi jak pamięć masowa, przepustowość, pamięć RAM i moc obliczeniowa. Jeśli Twoja strona nie ma dużo ruchu, to jest najlepsze miejsce, aby rozpocząć. Wróć do naszej listy Top 10.

Hosting VPS - VPS oznacza wirtualny serwer prywatny. Chociaż VPS jest podobny do hostingu współdzielonego (szybkość i uptime) i przechowuje wiele stron internetowych na tym samym serwerze, to zapewnia więcej opcji personalizacji i będziesz miał większą kontrolę. Dzięki VPS możesz skalować swoje zasoby w zależności od swoich potrzeb.

Hosting w chmurze - rodzaj usługi hostingowej, która pozwala wielu komputerom na współpracę, uruchamianie aplikacji i korzystanie z połączonych zasobów obliczeniowych. Witryny hostowane w chmurze mogą korzystać z zasobów wielu serwerów, co oznacza, że nie są one ograniczone do jednej lokalizacji serwera.

Managed WordPress - Najlepszy dla stron o dużym natężeniu ruchu WordPress. WordPress zarządzanie hosting obejmuje te same potrzeby hostingowe, jak ogólne usługi hostingowe, jednak jego głównym celem jest optymalizacja wydajności strony WordPress.

Dedykowany hosting - Najlepszy dla dużych, korporacyjnych stron internetowych. Rodzaj serwera hostingowego, który daje właścicielom stron internetowych zasoby jednego całego serwera dla swojej strony internetowej. Ten rodzaj hostingu zapewnia stronom internetowym możliwość obsługi dużych ilości ruchu i możliwość dostosowania go do swoich potrzeb w zakresie procesora, pamięci RAM, miejsca na dysku i oprogramowania.


You may also like

Leave a Repl​​​​​y

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}