Jak wybrać najlepszy hosting?

Jak zdecydować, czy host jest dobry? Czy szerokość pasma i funkcje pamięci masowej dysku nadal mają znaczenie w dzisiejszych czasach? Z jakim rodzajem usługi hostingowej powinieneś się udać? W niniejszym artykule otrzymamy odpowiedzi na te pytania, przedstawiając poniższą listę kontrolną oraz 15-punktową.

Jak wybrać usługę hostingową?

Krótko mówiąc – – w skrócie

Poznaj swoje potrzeby hostingowe.
Zbadaj, czy są niezawodne i gwarantowane czas pracy hostów.
Opcje aktualizacji hosta sieci web.
Sprawdź wszystkie funkcje hostingu (takie jak dozwolona liczba domen addon) w zależności od Twoich potrzeb.
Sprawdź ceny rejestracji i odnowienia.
Sprawdź panel kontrolny hostingu.
Przeczytaj ToS firmy hostingowej, aby dowiedzieć się więcej na temat polityki zawieszania kont i korzystania z serwera.
Inne funkcje wspomagające (np. tworzenie kopii zapasowych, przyjazne dla środowiska itp.
Znajomość Twoich potrzeb w zakresie hostingu

Nigdy nie można uzyskać odpowiedniego hosta bez wiedzy o tym, czego potrzebujesz. Zanim więc pójdziesz dalej, odłóż wszystko na bok (włączając ten przewodnik, który właśnie czytasz) i pomyśl dokładnie o własnych potrzebach.

Jaką stronę internetową budujesz?
Chcesz czegoś wspólnego (np. blog WordPress)?
Potrzebujesz aplikacji Windows?
Potrzebujesz specjalnej wersji oprogramowania (np. PHP)?
Czy Twoja strona potrzebuje specjalnego oprogramowania?
Jak duży (lub mały) może być ruch w sieci?
To tylko niektóre z podstawowych pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć.

Masz teraz szybki obraz tego, co chcesz zrobić z Twoją stroną internetową. Rysunek, co stanie się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jeśli jesteś zupełnie nowy….

Dla nowicjuszy regułą bezbrainer jest zaczynać od małego, z dobrym współdzielonym kontem hostingowym.

Współdzielone konto hostingowe jest tanie, łatwe w utrzymaniu i wystarczające dla większości nowych stron. Co więcej, zawsze można uaktualnić do VPS lub dedykowany hosting w późniejszym etapie, gdy twoja strona rośnie.

Współdzielone usługi hostingu Zalecam

  1. Host Gator
  2. Blue Host
  3. GoDaddy

Co szukać w hostingu?

1. Serwer Niezawodność / Czas pracy Rysunki pracy serwera

Nic nie jest ważniejsze niż posiadanie hosta sieci działającego 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Potrzebujesz hosta sieciowego działa na wydajnym serwerze i stabilnych połączeniach sieciowych. Wynik 99,5% i więcej to zalecany wynik czasu sprawności; nie można zaakceptować czegokolwiek poniżej 99%.

Istnieje wiele różnych sposobów uzyskania informacji o dostępności hosta WWW. Jednym ze sposobów na to jest przeczytanie moich recenzji hostingowych – gdzie od czasu do czasu publikujemy rekordy czasu sprawności oparte na naszych testach (patrz próbki poniżej).

Możesz też po prostu śledzić swój host sieciowy za pomocą narzędzi do monitorowania serwerów – wiele z tych narzędzi jest bezpłatnych w wersji próbnej i jest bardzo przydatnych.

Próbki sprawności opublikowane w WHSR

siteground uptime - dec-jan
SiteGround Uptime
iPage uptime score for December 2013 - January 2014
iPage uptime 
InMotion Hosting Uptime Score for December 2013 - January 2014.
InMotion Hosting Uptime 
BlueHost Uptime Record for the past 30 days (August 2014)
BlueHost Uptime Record
wpengine sept uptime - site has not down for 1757 hours
WP Engine hosting

2. Opcje modernizacji serwera

W dzisiejszych czasach hosty internetowe są dość potężne.

W przypadku gościnności, współdzielone konto hostingowe powinno wystarczyć do obsługi odpowiednio zoptymalizowanego bloga WordPressa, na którym odwiedza 30 000 – 40 000 unikalnych użytkowników miesięcznie. Powinieneś robić to samo na współdzielonym hostie, jeśli uda Ci się ograniczyć swoje współdzielone połączenia z bazą danych poniżej 20 (to dlatego powiedziałem, że zawsze najlepiej zacząć od współdzielonego hostingu jeśli jesteś nowy).

Jednak….

Jeśli oczekujesz, że Twoja strona będzie rosła naprawdę duża w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat, powinieneś rozważyć wybranie hosta z przestrzenią do rozwoju. Rozwijając się, mam na myśli aktualizację hosta WWW – od współdzielonego hosta do wirtualnego serwera prywatnego lub dedykowanego – w celu zwiększenia mocy obliczeniowej, pojemności pamięci, pamięci dyskowej i lepszych funkcji bezpieczeństwa.

Wskazówka: Zalecane hosty internetowe z VPS / dedykowane opcje obejmują hosting A2, InMotion Hosting, InterServer i SiteGround.

3. Domeny wielokrotnego dodawania dodatków

Nazwy domen są tanie – na tyle tanie, że trudno jest oprzeć się nieposiadaniu więcej niż jednej domeny. Osobiście posiadam ponad 50 nazw domen w moich kontach GoDaddy i NameCheap. I nie jestem sam. Według badania Web Hosting Talk – 80% wyborców posiada więcej niż 5 domen, a ponad 20% wyborców posiada więcej niż 50!

Aby pomieścić te dodatkowe domeny, potrzebujemy dodatkowej przestrzeni hostingowej. Dlatego ważne jest posiadanie konta hostingowego, które umożliwia dodawanie wielu domen.

Ogólnie mówiąc, większość budżet współdzielone firmy hostingowe pozwalają na co najmniej 25 domen dodatkowych* w jednym koncie, ale nigdy nie można być pewnym. Kilka lat temu byłem nieostrożny i zapisałem się na serwerze, który pozwala tylko na jedną domenę. I trzymałem wtedy ponad 10 zaparkowanych domen. Nie powtarzaj mojego błędu – upewnij się, że przed dokonaniem zakupu sprawdzasz przepustowość domeny.

Przydatna Wskazówka: Addon Domain = oddzielona strona z inną domeną, którą można hostować na hostie; Parkowana domena = dodatkowa domena, którą można “zaparkować” do przekierowania domeny lub hostingu poczty e-mail.

4. Ceny: Koszty rejestracji hosta vs koszt odnowienia

Oferty Hosting, a zwłaszcza wspólny hosting, są zazwyczaj sprzedają bardzo tanie w cenach prenumeraty, ale pobierają znacznie wyższe opłaty przy odnowieniach.

Jest to norma branżowa.

Jeśli nie jesteś skłonny do połączenia dwóch lub trzech hostów internetowych co dwa lata, nie ma sposobu na uniknięcie kosztownych kosztów odnowienia.

Ogólnie rzecz biorąc, jakakolwiek współdzielona cena hostingu poniżej 10$/mo jest akceptowalna, ale możesz mieć niższą tolerancję. Więc aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, powinieneś sprawdzić TOS i upewnić się, że jesteś w porządku z cenami odnowienia przed zapisem.

Wskazówka: Jednym z szybkich sposobów, aby to zrobić jest kliknięcie na link TOS firmy hostingowej (zazwyczaj na dole strony głównej), naciśnięcie Ctrl + F i wyszukiwanie słowa kluczowego “odnowienie” lub “odnowienie”.

Porównanie: Signup vs Renewal cena

Więcej informacji Więcej informacji na temat rejestracji na stronie internetowej
A2 Hosting $3.92/mo $9.99/mo + $5.09/mo Read Review
Odwiedź witrynę internetową
AltusHostoPostePadek 4,95/mo 4,95/mo bez różnicy recenzja odczytu
Odwiedź witrynę internetową
Arvixe Hosting 4,00 USD/mo 14,95/mo + 10,95/mo recenzja odczytu.
Odwiedź witrynę internetową
DreamHost Hosting 7,87 USD7/mo 9,95/mo + 2,08/mo Read Review
Odwiedź witrynę internetową
eHostost 2,75 USD/mo 7,05 USD/to 7,98/mo + 5,288/mo Read Review
Odwiedź witrynę internetową
Nieruchomość 3,49/mo 7,99/mo 99/mo + 4,50/odczyt recenzji
Odwiedź witrynę internetową
Interserver $3.85/mo $3.85/mo 3.85/mo Brak różnicy Odczyt
Odwiedź witrynę internetową
iPhone hosting $1.99/mo $7.99/mo 99/mo + $6.00/mo Read Review
Odwiedź witrynę internetową
Pressidium Hosting $15/mo $15/mo $15/mo Brak różnicy Odczyt
Odwiedź witrynę internetową
WP Engine WordPress Hosting $29/mo $29/mo $29/mo Bez różnicy Odczyt
Odwiedź witrynę internetową
5. Polityka zwrotu kosztów

Czy w okresie próbnym należy zrezygnować z hosta, czy firma zapewnia pełny zwrot pieniędzy?
Jaka jest polityka firmy goszczącej w zakresie zwrotu kosztów po sesji próbnej?
Czy istnieją opłaty za anulowanie rezerwacji?
To kilka podstawowych pytań, które należy zadać przed zarejestrowaniem się.

Ważne jest, aby znać swojego usługodawcę hostingowego obsługiwać zwroty klientowi tak, że nie musisz stracić zbyt wiele pieniędzy, gdy rzeczy iść źle.

Niektóre firmy hostingowe pobierają absurdalnie wysokie opłaty za anulowanie konta w okresie próbnym. Nasza rada? Unikaj dostawców usług hostingowych za wszelką cenę. Z drugiej strony, niektóre firmy hostingowe dostarczają gwarancji zwrotu pieniędzy w dowolnym czasie, gdzie można ubiegać się o zwrot pro rata po okresie próbnym (dobre eh?).

6. Zadania dlaronów, instalator automatycznego skryptu,. htaccess i SSI

instalator

Zawsze jestem zaskoczony, że niektóre hosty internetowe tam nadal nie oferują te podstawowe funkcje hostingowe w dzisiejszych czasach. Potrzebujesz Crona do codziennych operacji typu day-in-day-out, instalatora automatycznego skryptu (takiego jak Fantastico, proste skrypty, Quick Installer, Softaculous, Installatron itd.) do łatwych instalacji i aktualizacji aplikacji internetowych,. htaccess dostęp do zabezpieczeń, przekierowań stron/celów i innych, Server Side Include (SSI) dla łatwiejszej konserwacji witryny (zwłaszcza gdy budujesz statyczną witrynę i).

Jeśli nie zapisujesz się na specjalny host, taki jak WP Engine i Pressidium, w przeciwnym razie te podstawowe funkcje muszą być zachowane. POWINNAś